Норвегія призупинила продаж компанії з РФ підприємства, що постачає двигуни для її флоту

Вівторок, 9 березня 2021, 17:16

Норвегія призупинила запланований продаж компанії Bergen Engines, частини Rolls-Royce, контрольованій РФ компанії до оцінки безпекових ризиків такого кроку.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Британська Rolls-Royce оголосила про продаж компанії 4 лютого як частину плану, що має допомогти пережити економічні наслідки пандемії коронавірусу. Bergen Engines постачає свою продукцію у тому числі для флоту Норвегії. 

Новим власником Bergen Engines має стати компанія зі структури російського "Трансмашхолдингу" - TMH Group, сплативши за неї 150 млн євро.

Норвезьке агентство з нацбезпеки NSM спершу проаналізує, чи такий продаж не зашкодить безпеці флоту країни, повідомили у Міністерстві юстиції. 

Міністр юстиції Моніка Маленд зазначила, що Норвегія вітає іноземні інвестиції, але має враховувати і потенційні ризики для нацбезпеки, якщо йдеться про стратегічні галузі. 

"У даному випадку є значна невизначеність щодо інтересів у сфері національної безпеки, і на це питання потрібно звернути увагу. Ми поки не знаємо, якими будуть висновки", - зауважила вона.

Речник Rolls-Royce повідомив, що компанія поінформувала уряд Норвегії про свої наміри перед анонсуванням продажу, але розуміє прагнення уряду ретельніше оцінити контракт. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.