Європарламент позбавив імунітету грецького ультраправого депутата

Вівторок, 27 квітня 2021, 12:50

Європарламент проголосував за позбавлення недоторканності засудженого депутата грецької ультраправої партії "Золотий світанок" Іоанніса Лагоса.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ekathimerini.

Під час голосування, яке відбулося пізно в понеділок, але результати якого були опубліковані у вівторок, 658 євродепутатів проголосували за позбавлення свого колеги імунітету, 25 були проти і 10 утримались.

Рішення відкриває шлях для його арешту владою Бельгії та його екстрадиції до Греції для відбування покарання.

14 жовтня 2020 року Лагос був засуджений разом з керівництвом "Золотого світанку" до 13 років ув'язнення грецьким судом за керування злочинною організацією, яку звинувачують у численних злочинах на ґрунті ненависті.

Ще один провідний член колишньої партії, Христос Паппас, залишається в бігах після засудження.

"Золотий світанок" був заснований як неонацистська група в 1980-х роках і залишався маргінальною групою, доки вона не стала помітною під час фінансової кризи в країні 2010-2018 років.

Працюючи на націоналістичній, популістській платформі, вона отримала депутатські мандати на чотирьох окремих виборах і стала третьою за величиною політичною партією Греції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.