Авіапростір країн Балтії будуть охороняти винищувачі Іспанії, Італії та Туреччини

Четвер, 29 квітня 2021, 14:51

Місію повітряного патрулювання НАТО в країнах Балтії надалі виконуватимуть винищувачі Іспанії, Італії та Туреччини.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

Іспанія з сімома винищувачам Eurofighter Typhoon буде охороняти повітряний простір Балтії з авіабази ВПС Литви в Шяуляй протягом чотирьох місяців. Це восьма місія ВПС Іспанії в країнах Балтії.

 Італійські військові чергували в Литві з вересня - протягом двох чотиримісячних змін вони патрулювали небо на чотирьох винищувачах Eurofighter Typhoon.

Італія і далі братиме участь в зміцненні місії повітряного патрулювання з бази ВПС Естонії в Емарі з п'ятьма винищувачами F-35.

Цього разу до місії в Балтійських країнах приєднаються і ВПС Туреччини, які з середини травня до вересня з винищувачами F-16 будуть базуватися у польському Мальборку. У попередній раз турки брали участь в місії в 2006 році і базувалися в литовському Шяуляй.

Натівська місія повітряної поліції в країнах Балтії, у яких немає своїх винищувачів, здійснюється з 2004 року, коли Литва, Латвія і Естонія стали членами Альянсу. Після агресивних дій Росії в Україні в 2014 році, місія була посилена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.