Нові репресії у Білорусі: затримали дружину українського правозахисника Яворського

Вівторок, 6 квітня 2021, 08:17

У Білорусі затримали дружину українського правозахисника Володимира Яворського, керівницю громадського об’єднання "Звено" Тетяну Гацуру-Яворську.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TUT.by.

Зокрема, у понеділок стало відомо, що активістка громадського об'єднання "Звено" і організатор виставки "Машина дихає, а я - ні" Наталія Треніна затримана на 72 години.

У другій половині дня на зв'язок перестали виходити керівниця "Звена" і ще один організатор виставки про медиків, Тетяна Гацура-Яворська, а також її чоловік Володимир Яворський. Опівночі Володимир розповів TUT.BY, що Тетяна "затримана і перебуває в ізоляторі", деталі йому невідомі. Співрозмовник уточнив, що вдень в їхній квартирі і в офісі "Звена" також пройшли обшуки, вилучили техніку.

Як пізніше стало відомо, 5 квітня затримали ще одну активістку "Звена" - Юлію Семенченко.

Експозиція "Машина дихає, а я - ні" запрацювала в просторі "Месца" тільки 30 березня, а вже 1 квітня санстанція і МНС знайшли на майданчику порушення, тому виставку довелося перенести в онлайн. В ніч з 5 на 6 квітня команда з жалем заявила, що "змушена зупинити реалізацію програми проєкту "Машина дихає, а я - ні".

Виставка була присвячена білоруським медикам і викликам, з якими вони зіткнулися за останній рік: пандемією COVID-19 і політизацією системи охорони здоров'я. Автори робіт, представлених на виставці, - відомі фотографи та художники. Куратори проєкту - платформа SHKLO+, організатори - громадське об'єднання "Звено".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденційний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".