У Швеції випадково знайшли унікальний скарб бронзової доби

Неділя, 2 травня 2021, 12:15

Картограф Томас Карлссон, оглядаючи ліс для підготовки заходів зі спортивного орієнтування, знайшов скарб бронзової доби.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC, скарб включає близько 50 предметів, зокрема намиста, браслети та шпильки для одягу.

"Спочатку я подумав, що це може бути лампа, але, придивившись, побачив, що це старовинні прикраси", - говорить Карлссон. Речі були у такому доброму стані, що він подумав, що це сучасні копії, але на всяк випадок вирішив порадитися з археологами.

Знахідку було зроблено у лісі приблизно за 48 км на північний схід від Гетеборга. Скарб знаходився на землі поруч із скелями. Швидше за все, земля була перевернута тваринами, внаслідок чого частина речей потрапила на поверхню. 

 

Археологи датують скарб періодом між 750 і 500 роками до н.е. Знайдені вироби були виготовлені для жінок, які мали високий статус у тодішньому суспільстві.  Швидше за все, речі було залишено у жертву богам.

Знайти такий скарб у лісі – велика рідкість.Зазвичай подібні скарби кидали в якості жертвоприношення  у річки або болота.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.