Турецькі судна без дозволу зайшли в територіальні води Греції

Четвер, 20 травня 2021, 13:47

Турецькі рибальські човни у середу зайшли в грецькі територіальні води на південь від невеликого острова Гавдос, біля західного Криту.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ekathimerini.

Зазначається, що це вперше турецькі судна з’явилися в західній частині Криту. Більше детальної інформації про вторгнення немає.

Інцидентом займалася грецька берегова охорона, хоча флот також був приведений у готовність.

Цей розвиток подій розглядається як пряме порушення грецьких прав у виключній економічній зоні, але це також небезпечно ще з двох причин: по-перше, тому що йдеться про спробу поставити під сумнів суверенітет у районі, де Греція має безперечний суверенітет, оскільки цей район не входить до турецько-лівійської морської угоди, яку Афіни все одно відкидають.

Також поява турецьких рибальських суден у водах Гавдоса розглядається як спроба поставити під сумнів право острова на територіальні води.

11 травня військово-морський флот Італії звинуватив турецькі рибальські катери в киданні каменів в напрямку двох італійських суден у Середземному морі. Сутички нібито відбулися на північ від Кіпру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.