Зеленський підписав декларацію про цінності з президентами Польщі і країн Балтії 

Понеділок, 3 травня 2021, 14:11

Президенти України, Польщі, Латвії, Литви та Естонії у понеділок підписали спільну декларацію про цінності, співпрацю і демократичних прагнення держав.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Президенти 5 країн 3 травня перебувають у Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю ухвалення Конституції Польщі.

Президент Литви пообіцяв сприяти деокупації територій України 

"Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах", - йдеться у підписаній декларації.

"До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності", - додається у документі.

Президенти відзначають, що з розумінням і підтримкою ставляться до устремлінь усіх націй регіону, з якими їхні народи поєднує спільна історична доля, і які сьогодні прагнуть користуватися благами свободи й демократії, відважно вимагаючи поваги до своїх прав. 

"Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. 

Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо", - сказано у декларації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".