Рівень цін в ЄС: Данія - найдорожча, Румунія і Болгарія - найдешевші

Вівторок, 22 червня 2021, 12:19

Найвищий рівень цін на споживчі товари і послуги в 2020 році був зафіксований в Данії, і в цілому рівень цін сильно відрізнявся в країнах-членах ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчать дані Євростату.

Рівень цін в Данії був на 141% вище від середнього показника по ЄС. Далі йдуть Ірландія і Люксембург (обидва - 136%), Швеція (130%) і Фінляндія (126%).

Найнижчі рівні цін було зафіксовано в Румунії (55%), Болгарії (56%) і Польщі (58%).

У 2020 році рівень цін на ресторани та готелі в найдорожчій країні був в три рази вищим, ніж в найдешевшій. Рівні цін варіювалися від 46% від середнього по ЄС в Болгарії, за якою слідують Румунія (53%) і Угорщина (56%), до 154% від середнього в Данії, Швеції (138%) і Фінляндії (131%).

Алкоголь і тютюн посіли друге місце за різницею в рівні цін: найнижчий рівень цін був зареєстрований в Болгарії (61%), Угорщині (69%) і Польщі (70%), а найвищий - в Ірландії (187% від середнього показника по ЄС), за якою йдуть Фінляндія (158%), Швеція (136%) і Франція (133%). Такий великий розкид цін в основному пов'язаний з відмінностями в оподаткуванні цих продуктів в державах-членах.

Їжа та безалкогольні напої були найдешевшими в Румунії (66% від середнього показника по ЄС) і Польщі (68%), а найдорожчі - у Данії (129% від середнього показника), Люксембурзі (126%) та Австрії (125%).

Одяг - це група товарів, ціни на який в державах-членах розрізняються менше: від 73% середнього в Угорщині до 130% в Данії. Особистий транспорт також продемонстрував меншу різницю в цінах між країнами-членами: Польща (80% від середнього показника по ЄС) найдешевша, а Данія (137%) найдорожча.

Різниця в цінах також була обмежена щодо побутової електроніки: від 87% від середнього в Польщі до 112% в Нідерландах і на Мальті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.