"Треба ставити крапку": в ЄС прокоментували чинний проєкт закону про СБУ

Понеділок, 7 червня 2021, 17:37

В ЄС кажуть, що в законопроєкті про СБУ лишилися тільки "окремі деталі", до яких залишилися запитання у міжнародних партнерів

Про це заявив очільник консультативної місії ЄС (КМЄС) Антті Хартікайнен, коментуючи для "Європейської правди" спільну заяву експертних груп НАТО, ЄС та США щодо цього законопроєкту.

Дипломат наголосив, що міжнародні партнери вважають чинний законопроєкт добрим та виступають за його ухвалення. "Це буде значним кроком вперед, але дрібні речі лишаються. Та це радше деталі, у той час як головне вже зроблене".

Антті Хартікайнен пояснив, що законопроєкт можливо поліпшувати до нескінченності, але варто "ставити крапку": "Ми працюємо над цим проєктом 4 роки, 2-3 з них - активно. Колись треба зупинятися, ставити крапку і ухвалювати".

Втім, очільник КМЄС пояснив, що місія все одно очікує на вирішення певних проблем, пов’язаних із СБУ, в тому числі стосовно дотримання прав людини. "Ми очікуємо, що і після ухвалення закон про СБУ буде змінюватися, зокрема, через зміни до КПК", - додав він.

Як повідомлялося, Міжнародна дорадча група, до складу якої входять представники ЄС, НАТО та США, висловила підтримку законопроєкту про Службу безпеки України (СБУ) в редакції, представленій 3 червня.

Детальніше про реформу читайте у статті: Без слідства та ізоляторів: що змінили і що залишили у проєкті реформи СБУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.