ЮНЕСКО внесла парк і бульвар у Мадриді до списку світової спадщини

Понеділок, 26 липня 2021, 11:19

Один із головних бульварів Мадрида Пасео-дель-Прадо та парк Буен-Ретіро увійшли до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це у неділю повідомила організація ЮНЕСКО, повідомляє "Європейська правда".

ЮНЕСКО пояснила, що два об’єкти включені до списку у зв’язку з визнанням ключової ролі, яку вони відіграли в історії міста.

Читайте також
ЮНЕСКО вирішила не вносити Венецію до списку пам’яток під загрозою

На проспекті Пасео-дель-Прадо розташовані кілька престижних будівель, в тому числі музей Прадо.

Розташований в центрі Мадрида культурний ландшафт площею 200 гектарів сформувався з моменту створення в XVI столітті. Об'єкт втілює нову ідею міського простору і розвитку в період освіченого абсолютизму XVIII століття, наголосили в ЮНЕСКО.

"Будівлі, присвячені мистецтву і науці, приєднуються до інших, присвячених промисловості, охороні здоров'я та дослідженням. Разом вони ілюструють прагнення до утопічного суспільства в період розквіту Іспанської імперії", - йдеться в повідомленні на сайті організації.

У своїй заяві в неділю іспанський уряд наголосив, що бульвар Пасео-дель-Прадо став першою відкритою для всіх громадян вулицею такого типу. Раніше паркові бульвари були відкриті лише для вищих класів.

Днями ЮНЕСКО, організація ООН з питань освіти, науки і культури, позбавила англійське місто Ліверпуль статусу світової спадщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.