У Єврокомісії критикують польський законопроєкт про телерадіомовлення

Четвер, 12 серпня 2021, 13:37

Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова заявила, що зміни до польського закону про телерадіомовлення надсилають негативний сигнал.

Про це вона написала у Twitter, повідомляє "Європейська правда".

"Плюралізм засобів масової інформації та різноманітність думок - це те, що сильні демократії вітають, а не борються з ними. Проєкт польського закону про мовлення надсилає негативний сигнал", - написала вона у Twitter.

Юрова додала також, що для підтримки свободи ЗМІ та підтримки верховенства права Євросоюзу потрібен Акт про свободу ЗМІ.

Напередодні Сейм Польщі ухвалив суперечливі зміни закону про телерадіомовлення, які, на думку критиків, наслідують приклад Угорщини. Ухвалення закону призвело до протестів у багатьох містах.

Проєкт, який ще називають "lex TVN", запроваджує принцип, згідно з яким у Польщі дозвіл на мовлення мають лише засоби масової інформації, в яких частка іноземного капіталу не перевищує 49 відсотків, за винятком випадків, коли телерадіокомпанія базується у Європейському економічному просторі, в який входять ЄС, Ісландія, Норвегія та Ліхтенштейн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.