Cпецслужба Грузії прокоментувала свою угоду про співпрацю з КГБ Білорусі

Понеділок, 16 серпня 2021, 17:09

Служба державної безпеки Грузії зазначила, що її угода про співпрацю з Комітетом держбезпеки Білорусі не зобов’язує сторони до дій, що суперечать державним інтересам сторін, та заявило про "дезінформаційну кампанію" довкола цього питання.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Эхо Кавказа", відповідну заяву відомство оприлюднило 16 серпня.

Служба держбезпеки нагадала, що угоду оформили ще у 2016 році, а в Білорусі всі необхідні процедури для набрання нею чинності затвердили у серпні 2021 року. 

Зазначається, що угода передбачає співпрацю у питаннях боротьби з тероризмом, корупцією, міжнародними й транснаціональними злочинами проти держбезпеки. 

"Держава, згідно з власними інтересами, добровільно обмінюється інформацією для боротьби зі злочинністю. Відповідно, ця угода не зобов’язує сторони до дій, що суперечать державним інтересам сторін", - йдеться у заяві.

Зазначається, що такі угоди відмоство має з колегами у США, Британії, Франції, Литві та інших країнах-членах НАТО і ЄС. 

"Дезінформаційна кампанія, що почалася довкола цього питання, знову підтверджує, що здійснюється цілеспрямована дискредитацій СДБ. Використання міжнародних угод для дискредитації відомств у сфері безпеки і охорони правопорядку викликає особливу стурбованість, тому що це може зашкодити державним інтересам Грузії", - додають у тексті.  

Як повідомлялося, угода набула чинності 13 серпня 2021 року. Деякі правозахисники висловлюють побоювання, що вона створює загрози для нелояльних до режиму Лукашенка білорусів, які виїхали до Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.