Сейм Латвії у першому читанні підтримав обов’язкову вакцинацію

Середа, 4 серпня 2021, 20:55

Сейм Латвії в першому читанні прийняв законопроєкт, що вводить обов'язкову вакцинацію для ряду професій (медики, педагоги, соціальні працівники) і дає роботодавцям право з 1 жовтня звільняти нещеплених співробітників.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

Друге остаточне читання законопроєкту відбудеться не раніше другої половини серпня.

Підсумки голосування по першому читанню - 45 депутатів "за", 20 депутатів "проти", ніхто не утримався. Кворум був дотриманий - у голосуванні взяли участь більше половини всіх депутатів Сейму (65 з 100). Однак, очевидно, що багато депутатів, які фактично були присутні на засіданні, вважали за краще взагалі не голосувати.

Парламент має намір прийняти законопроєкт в терміновому порядку - в двох, а не в трьох читаннях. За це проголосували 44 депутати, 32 були проти, 1 утримався.

Сейм прийняв рішення, що до 18 серпня депутати можуть подавати поправки до законопроєкту.

В ході дебатів опозиція гостро критикувала законопроєкт і пригрозила, що в разі затвердження його Сеймом збере підписи 34 депутатів (конституційна меншість), щоб призупинити проголошення закону і здійснити спробу передати законопроєкт на всенародне голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Безвіз у червоній зоні: як нова хвиля епідемії змінить правила в'їзду в ЄС для українців

Чи довго ЄС зберігатиме для українців вільну дію безвізового режиму? Є шанс сподіватися на його збереження принаймні для вакцинованих.

Піррова перемога Трюдо: чому виграні вибори не вирішать проблем прем'єра Канади

Перемога Ліберальної партії на дострокових виборах у Канаді стала особистою поразкою її лідера та прем’єр-міністра Джастіна Трюдо.

Антикризова команда Джонсона: що стоїть за кадровими змінами у британському уряді

Британські консерватори втрачають підтримку – рейтинги навіть фіксують їхнє відставання від лейбористів. Чи вдасться Борису Джонсону переломити ситуацію?