Глава МЗС Литви: Захід має бути готовим до невизнання союзної держави РФ і Білорусі

Четвер, 16 вересня 2021, 16:41

Захід повинен бути готовий не визнавати союзну державу між Росією і Білорусі в разі її утворення.

Про це заявив міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс після зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BNS.

За його словами, самопроголошений президент Білорусі Лукашенко не має повноважень підписувати міжнародні угоди.

"Я тільки що сказав, що політичне і військове зближення між Білоруссю і Росією дуже турбує. Потрібно бути готовим до політики невизнання, якщо держави стали б єдині, маючи на увазі, що нелегітимний президент не має повноважень підписувати такі договори. Це повинно бути ясно заявлено голосом Заходу", - сказав Ландсбергіс.

Стурбованість Литви з приводу інтеграції Росії та Білорусі підкріплюється домовленостями, досягнутими минулого тижня Владіміром Путіним і Лукашенком щодо інтеграції економік двох країн, включаючи створення спільних енергетичних і фінансових ринків.

Після зустрічі в Росії вони заявили про свою підтримку 28 програм щодо посилення інтеграції в рамках Угоди про створення альянсу 1999 року. Однак про політичну інтеграцію поки не говорилося.

Про поглиблення інтеграції Росії та Білорусі читайте у статті "Примус до інтеграції: які наслідки матиме угода Лукашенка з Путіним"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.