У Чехії почали пропонувати третю дозу вакцини від коронавірусу всім охочим

Понеділок, 20 вересня 2021, 09:49

У Чехії почали пропонувати третю дозу вакцини від коронавірусу всім людям, які завершили вакцинацію щонайменше вісім місяців тому.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Перша хвиля ревакцинації почнеться в понеділок, коли близько 8000 чеських громадян отримають текстове повідомлення про таку можливість. До кінця вересня повідомлення отримають до 40 тисяч осіб.

"Загальне правило говорить, що всі люди, які пройшли першу вакцинацію принаймні вісім місяців тому, можуть отримати третю вакцину", - сказав міністр охорони здоров'я Адам Войтех, зазначивши, що ревакцинація "настійно рекомендується" людям зі слабкою імунною системою.

Використовуватимуться тільки мРНК-вакцини, навіть для тих, хто раніше була вакцинований AstraZeneca або Johnson & Johnson.

У країнах ЄС нині немає єдиного підходу до бустерних доз. Деякі держави, включаючи Францію, Німеччину чи Італію, пропонують треті уколи вразливим громадянам, таким як літні люди або люди з ослабленим імунітетом.

Однак Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) не вважає необхідність повторної вакцинації нагальною потребою для населення в цілому. 

Всесвітня організація охорони здоров'я  звернулася до країн з проханням утриматися від проведення ревакцинації для широких мас, щоб зробити дози доступними для бідніших країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.