Косовські серби другий день блокують пункти пропуску через суперечку щодо автомобільних номерів

Вівторок, 21 вересня 2021, 16:31

Два пункти перетину кордону між Косовом і Сербією другий день поспіль заблоковані косовськими сербами, які протестують проти вимоги змінювати сербські номери на косовські під час в’їзду до Косова.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Balkan Insight.

Блокада першого з пунктів пропуску почалася 20 вересня. На ранок вівторка заблокованими були пункти пропуску Яріньє і Брняк. Серби-жителі Косова підігнали туди десятки автомобілів та розбили наметове містечко для чергування вночі.

 
Фото: BIRN/Adelina Ahmeti

Рух товарів фактично заблоковано, а пасажирські автобуси змушені висаджувати людей за кількасот метрів, перетнути кордон можливо тільки пішки.

У Косові наполягають, що нова вимога змінювати номерні знаки є "заходом у відповідь", а сербів-протестувальників використовує уряд Сербії.

"Це рішення забезпечує рівне ставлення і вільне пересування для громадян обох країн… Рішення суворо виконується всюди, крім двох пунктів пропуску на півночі, Брняк і Яриньє, де місцевих сербів використовує в своїх інтересах сербський уряд", - заявила президентка Косова Вйоса Османі. 

Поліція Сербії протягом багатьох років знімає номерні знаки з зареєстрованих в Косові автомобілів, що в'їжджають в Сербію, тому що Белград не визнає свою колишню провінцію Косово як окрему державу і розглядає взаємний кордон тільки як адміністративну і тимчасову межу. Нинішній прем'єр Косова Альбін Курті з часу повернення на посаду неодноразово заявляв, що вимагатиме принципу взаємності з Сербією у всіх суперечливих питаннях. 

Обидві сторони домовилися в ході переговорів за посередництва ЄС в 2014 році дозволити безперешкодний рух. Однак офіційні особи Косова заявили, що термін дії угоди вже закінчився, і тепер на території дійсні тільки відповідні знаки Косова.

Президент Сербії Александр Вучич скликав екстрене засідання державної ради національної безпеки на вівторок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.