Президент Румунії висловився за обов’язкову вакцинацію для деяких категорій

Середа, 22 вересня 2021, 10:58

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що вакцинація від коронавірусу мала би стати обов’язковою для деяких професій з огляду на початок чергової хвилі епідемії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Digi24.

Він зазначив, що має на увазі передусім працівників медичної сфери. 

"Це не нормально, коли деякі лікарі самі поширюють антивакцинаторські заклики", - заявив Клаус Йоганніс.

Він зазначив також, що майбутні карантинні обмеження повинні відрізнятися для щеплених і нещеплених людей. 

Минулого тижня прем’єр-міністр Флорін Кицу допустив запровадження регулярного тестування або обов’язкового щеплення для працівників медичних закладів, будинків для літніх людей, освітян і держслужбовців. Він зазначив, що вважає за краще залишити вибір між вакцинацією і регулярними тестами, але в такому разі тести мають оплачуватися за власні кошти.

Румунія - одна з двох країн ЄС із найнижчими показниками вакцинації. На сьогодні принаймні першою дозою щеплені близько 33% дорослих, і завершили вакцинацію - 32,8%. Менше вакцинованих лише у Болгарії, де першою дозою щеплені всього 23,5%.

Нагадаємо, Італія першою у Європі зробила ковід-сертифікат обов'язковою перепусткою для допуску на будь-які робочі місця, незалежно від професії. Вакцинація для медиків стала обов'язковою у Франції і Греції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Шантаж мігрантами: чи омине Україну гібридна атака Лукашенка

Міграційна криза на кордонах ЄС не слабшає. Хоча Лукашенку вдалося внести розкол у ЄС, Білорусь ризикує перетворитися на відстійник мігрантів.

Baltic Pipe: як Польща долає газову залежність від Росії

Мета Baltic Pipe — зменшити залежність Центральної Європи від Росії. Якщо все піде за планом, норвезький газ почне надходити до Польщі вже у жовтні 2022 року.

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...