Проти уряду Румунії ініціювали одразу два вотуми недовіри

Вівторок, 28 вересня 2021, 14:58

Конституційний суд Румунії у вівторок ухвалив рішення про те, що вотум недовіри прем’єр-міністру Флоріну Кицу, поданий колишнім партнером по коаліції, може розглядатися парламентом, тоді як опозиційні ліві подали власну аналогічну ініціативу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

З двома вотумами недовіри, як зазначається, стало незрозуміло, чи підтримають дві опозиційні партії та центристська USR Plus, яка вийшла з коаліції, єдине голосування за повалення уряду.

Для усунення Кицу знадобляться голоси USR Plus, ультранаціоналістичної опозиційної AUR, яка підтримала її пропозицію, та опозиційних соціал-демократів (PSD).

Депутати мали обговорити графіки подання вотумів пізніше цього дня. Жодна зі сторін поки що не заявила, чи підтримає ці пропозиції.

Міністри USR Plus пішли у відставку на початку вересня після того, як Кицу звільнив їхнього міністра юстиції з приводу фонду регіонального розвитку і заявили, що коаліція може продовжувати діяти лише з іншим прем'єр-міністром. Ліберали підтримали Кицу, його також підтримує президент Клаус Йоганніс.

Розпад коаліції, до складу якої також входила етнічна угорська група UDMR, загрожує відновленню економіки Румунії.

Це також відбувається в той час, коли випадки COVID-19 знову різко зростають на тлі одного з найнижчих показників вакцинації в Європейському Союзі.

Лібералам вдалося затримати ініціативу USR Plus щодо недовіри уряду, оскарживши її в суді, але у вівторок суд сказав, що її слід передати до парламенту.

Лідер PSD Марсель Чолаку заявив, що його партія має на меті викликати дострокові вибори. Однак позачергові вибори – для них потрібно, щоб парламент послідовно відхилив два запропоновані склади уряду протягом 60 днів – малоймовірні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.