Посол Німеччини: НАТО складно приймати нові країни з військовими конфліктами

П'ятниця, 3 вересня 2021, 14:27

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен вважає, що військовий конфлікт на Донбасі та тимчасова окупація Росією Криму є перепоною вступу України до НАТО, але вірить, що колись "вікно можливостей" для членства України  відкриється.

Як повідомляє "Європейська правда", про це вона розповіла в інтерв’ю ТСН.ua.

"Ви знаєте, що НАТО — це 30 країн-членів. Отримати консенсус — це непросто. Україна це знає. Ви дуже активно працювали, щоб переконати окремі країни. Але факт залишається фактом — є військовий конфлікт в Україні. Це завжди складно для НАТО — приймати нові країни, де є такі конфлікти", — сказала Фельдгузен.

Читайте також
Ані підтримки, ані відмови: як Байден ставиться до вступу України до НАТО

Посол зазначила, що надання ПДЧ залежить у тому числі від політичних умов, і треба поступово переконувати держави-члени у тому, що Україна потребує Плану дій щодо членства.

"Треба дійсно переконати одну країну НАТО, другу, третю… І коли буде дуже багато країн, які хочуть надати ПДЧ Україні, тоді тиск на інші буде набагато більшим. Це, як на мене, єдиний шлях. І, безперечно, треба говорити зі США, Францією, Великою Британією. Це єдиний шлях, яким Україна може йти зараз", — вважає представниця Німеччини.

Фельдгузен зауважила, що особисто вона б хотіла, щоб Україна отримала ПДЧ на Вільнюському саміті НАТО 2023 року, але, за її словами, вона "не може впливати на 30 країн-членів НАТО".

Вона навела цитату міністра оборони Естонії, який порадив українцям бути готовими до вступу, коли "відкриється це вікно можливостей".

"Я особисто переконана, що це вікно можливостей відкриється", — сказала Фельдгузен.

Читайте також
Білий дім: Україна має продовжити реформи на шляху до НАТО

За словами посла, вже сьогодні Україна має інструменти, щоб рухатись до членства. Це Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО, які кожного року імплементуються Україною.

"До того ж вже майже два роки Україна має статус партнера розширених можливостей Альянсу, де ви ще зовсім не використали наявні можливості. І там є не тільки військові реформи, а й судова та антикорупційна", — сказала посол.

Нагадаємо, заступник генерального секретаря НАТО в 2012-2016 роках Александр Вершбоу вважає, що адміністрації США треба бути менш обережною, коли мова йде про євроатлантичні прагнення Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.