У парламенті Албанії запропонували перевірити всіх політиків і змінити виборчий кодекс

Середа, 20 жовтня 2021, 15:17

Основна опозиційна сила Албанії, Демократична партія, представила в парламент пропозицію, яка передбачає перевірку всіх політиків і внесення змін до виборчого кодексу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Пропозиції включають поправки до конституції, які передбачають перевірку всіх політиків, зміни територіальної карти країни і скасування змін в правилах для певних типів виборчих коаліцій.

Демпартія вимагає, щоб всі політики оцінювалися з точки зору їх активів і можливих зв'язків зі злочинною діяльністю, і хочуть, щоб особам з кримінальним минулим було заборонено балотуватися на виборні посади.

Інші заходи включають зміну територіальної карти і повторне введення округів замість нинішньої системи.

У разі прийняття пропозиції передбачається майже повна виборчу і територіальна реформа. Остання виборча реформа була завершена в 2020 році на тлі триваючих розбіжностей між політичними партіями.

Зараз в Албанії проводиться перевірка судових органів під керівництвом ЄС. За чотири роки половина суддів і прокурорів пройшли через процес, з них половина подали у відставку або були звільнені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Меркель не лише з Путіним: де канцлерка опиралася диктаторам, а де йшла на поступки

Якими були взаємини Ангели Меркель з диктаторами сучасності? ЄвроПравда публікує у скороченому вигляді один з розділів нової біографії канцлерки.

Без довіри не буде прогресу: чим важлива для України реформа у сфері метрології

Що заважає Україні отримати "промисловий безвіз" із ЄС? І що не так із вітчизняною інфраструктурою якості?

Скинути королеву: як Барбадос "звільнив" Єлизавету ІІ та що чекає на британську монархію

400 років тому острів привабив англійських колоніалістів, що згодом принесло багато горя. Тепер це – "рай на землі", який вирішив утекти від британської монархії.