Вулкан на Канарах утворив "найновіше місце на Землі": півострів в океані показали з повітря

відео
Вівторок, 5 жовтня 2021, 15:36

Лава з вулкана Кумбре-В'єха на острові Ла-Пальма продовжує розширювати територію півострова в океані, який називають "найновішим місцем на Землі".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на El Pais.

Вища рада з наукових досліджень Іспанії опублікувала відео з дрона над новою територією, а також над потоком лави аж до кратера.

Нова платформа з лави в океані вже займає площу майже 33 гектари та занурюється на глибину понад 30 метрів. Раніше на місці, де тепер лава падає в океан, був пляж Плайя-Нуева. Він розташовувався у 300-метровій бухті і був одним з улюблених місць для серфінгістів на острові.

Зараз ця територія закрита в радіусу кілометра через небезпечні викиди пари. "Вона виділяє водяну пару і соляну кислоту, і її вплив не слід недооцінювати", - сказала Марія Хосе Бланко, вулканолог Національного географічного інституту.

Хоча початковий вплив розплавлених гірських порід є руйнівним для флори і фауни, в більш довгостроковій перспективі він може виявитися корисним, приносячи мінерали з ядра Землі на поверхню і забезпечуючи середовище проживання як під водою, так і на суші.

За останньою офіційною інформацією загалом лава вкрила на острові понад 3300 гектарів. Приблизно 1000 будівель було зруйновано з початку виверження 19 вересня, а 6000 людей були евакуйовані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.