ЄНП: Саакашвілі зазнає політичного переслідування в Грузії

Середа, 6 жовтня 2021, 15:37

Європейська народна партія (ЄНП) вважає, що в Грузії політично переслідують колишнього президента Михеїла Саакашвілі, що призводить до ще більшого підвищення напруженості і політичної поляризації в країні.

Про це йдеться у заяві ЄНП, оприлюдненій 6 жовтня, повідомляє "Європейська правда".

У заяві відзначається, що недавні вибори в Грузії викликали у партії занепокоєння у зв'язку зі станом демократії і свободи в країні.

Читайте також
Кулеба: подальші події щодо Саакашвілі залежать від кроків грузинської влади

В ЄНП наголосили, що у звітах міжнародних спостерігачів підкреслювалося зниження демократичних стандартів, відсутність вільного і справедливого ​​виборчого середовища, нерівні умови гри, зловживання адміністративним ресурсом, порушення і мова ворожнечі.

"Крім того, арешт і політичне переслідування колишнього президента Грузії Михеїла Саакашвілі ще більше посилюють напруженість і політичну поляризацію всередині країни.

Протягом останніх декількох днів провідні діячі правлячої партії промовляли нетерпимі і провокаційні промови, ще раз підкреслюючи політично мотивоване правосуддя в Грузії, що як і раніше викликає у нас глибоке занепокоєння", - сказано у заяві партії.

ЄНП закликає уряд Грузії поліпшити політичну обстановку, гарантувати вільні та справедливі вибори в другому турі і припинити переслідування політичних опонентів.

Читайте також
Партія Саакашвілі анонсувала масштабні протести

"Ми будемо уважно стежити за другим туром, де вирішиться доля великих міст", - наголосили у партії.

Варто підкреслили, що заснований Саакашвілі "Єдиний національний рух" є членом ЄНП.

Саакашвілі наразі перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі, куди політик був поміщений після прибуття в Грузію та затримання 1 жовтня.

Він оголосив голодування, і, за словами його адвоката, швидше за все, відмовиться від видачі Україні.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір домагатися повернення Саакашвілі в Україну, оскільки у нього є українське громадянство.

Грузинський уряд категорично спростував можливість передачі Саакашвілі Україні для відбування покарання в українській в’язниці.

Читайте також: Врятувати Саакашвілі: чи може Україна витягнути політика з грузинської в'язниці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.