Гриби у Німеччині досі заражені радіацією Чорнобиля

П'ятниця, 8 жовтня 2021, 16:10

Близько 95% зразків диких грибів, зібраних в Німеччині за останні шість років, все ще містять радіоактивне забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи 1986 року, хоча його рівень і не перевищує допустимі межі.

Про це заявив в п'ятницю німецький регулятор з безпеки харчових продуктів, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

Федеральне управління у справах захисту прав споживачів та безпеки харчових продуктів (BVL) заявило, що підвищену концентрацію ізотопів цезію-137 і цезію-134 було виявлено особливо на півдні Німеччини.

Читайте також
Горілка з Чорнобиля: у Британії презентували першу пляшку "Аtomik"

Водночас жоден з 74 протестованих зразків не перевищив встановлену законом межу в 600 бекерелів на кілограм.

Чорнобильський реактор викинув в атмосферу тонни ядерних відходів, поширивши радіоактивність по всьому континенту і викликав сплеск ракових захворювань в найближчому регіоні.

BVL заявило, що дикі гриби будуть піддаватися забрудненню набагато довше, ніж інші сільськогосподарські продукти.

Стурбованість довгостроковими наслідками ядерних катастроф викликала суспільне неприйняття ядерної енергетики, і в Німеччині незабаром після аварії на японській АЕС Фукусіма в 2011 році було прийнято рішення повністю відмовитися від неї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Подвійний удар по Земану: які наслідки для України матиме зміна влади у Чехії

Тиждень, що минув від парламентських виборів, повністю змінив політичні  розклади у Чехії. А можливість дострокових президентських виборів стала більш ніж реальною.

Контрнаступ Саакашвілі: чи зможе ув'язнений експрезидент перемогти грузинську владу

Таких масштабних опозиційних мітингів Грузія не бачила вже багато років. Грузинська опозиція має шанс на реванш та звільнення експрезидента Саакашвілі.

Арешт у прямому ефірі: куди заведе Молдову нове протистояння

Після тривалого затишшя до Кишинева знову повернулися гучні протести. Арешт генпрокурора дав можливість проросійській опозиції піти у контрнаступ.