Україна, Молдова і Грузія в грудні представлять ЄС стратегічне бачення подальшої взаємодії

Понеділок, 15 листопада 2021, 16:16

Україна, Грузія та Молдова на саміті "Східного партнерства" в грудні представлять стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на основі принципу диференціації.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу МЗС, про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після зустрічі з грузинським і молдовським колегами у форматі "Асоційованого тріо".

Глави української, грузинської та молдовської дипломатії обговорили підготовку до саміту "Східного партнерства" 15 грудня. 

Кулеба озвучив три очікування України від формату "Східного партнерства"

"Україна, Грузія та Молдова виступають за трансформацію "Східного партнерства" в дієвий інструмент європейської інтеграції. На саміті в грудні ми представимо стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на основі принципу диференціації: хто робить і прагне більшого, має отримувати більше", - заявив Дмитро Кулеба. 

Міністр наголосив, що пришвидшення євроінтеграції зміцнить безпеку країн "Асоційованого тріо" та Євросоюзу загалом. 

Окремою темою зустрічі стали спільні проєкти "Асоційованого тріо" в рамках економічного та інвестиційного плану для "Східного партнерства".

Раніше Кулеба заявив, що в історії існування формату ЄС "Східного партнерства" настав вирішальний момент, і озвучив три очікування України від подальшого функціонування формату. 

Раніше повідомлялося, що в Офісі президента хочуть додатково до декларації саміту "Східного партнерства" підготувати окрему заяву "Асоційованого тріо".

Читайте докладніше:"Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.