Земан призначив Фіалу прем’єр-міністром Чехії

фото
Неділя, 28 листопада 2021, 12:35

Президент Чехії Мілош Земан через 50 днів після виборів призначив у неділю лідера нової коаліції Петра Фіалу прем’єр-міністром. 

Церемонія транслювалась в ефірі чеських ЗМІ, повідомляє "Європейська правда". 

Під час церемонії Земан і Фіала були розділені прозорим бар’єром через нещодавній позитивний тест президента на коронавірус.

 

Спочатку Земан хотів призначити Фіалу прем'єр-міністром у п'ятницю, але позитивний тест на COVID-19 не дозволив йому це зробити. 

Після позитивного тесту Земана знову госпіталізували та виписали в суботу. Проте наступні два тижні він повинен залишатися в ізоляції.

Поки що поточний порядок денний уряду залишається за Андреєм Бабішем, його кабінет керуватиме, доки Мілош Земан не призначить усіх міністрів, яких запропонує Фіала.

Це має статися за кілька тижнів. Президент заявив, що хотів би поговорити з усіма особисто. Він має конкретні застереження щодо кандидата у міністри закордонних справ. 

Читайте більше: Подвійний удар по Земану: які наслідки для України матиме зміна влади у Чехії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.