Земан призначив Фіалу прем’єр-міністром Чехії

фото
Неділя, 28 листопада 2021, 12:35

Президент Чехії Мілош Земан через 50 днів після виборів призначив у неділю лідера нової коаліції Петра Фіалу прем’єр-міністром. 

Церемонія транслювалась в ефірі чеських ЗМІ, повідомляє "Європейська правда". 

Під час церемонії Земан і Фіала були розділені прозорим бар’єром через нещодавній позитивний тест президента на коронавірус.

 

Спочатку Земан хотів призначити Фіалу прем'єр-міністром у п'ятницю, але позитивний тест на COVID-19 не дозволив йому це зробити. 

Після позитивного тесту Земана знову госпіталізували та виписали в суботу. Проте наступні два тижні він повинен залишатися в ізоляції.

Поки що поточний порядок денний уряду залишається за Андреєм Бабішем, його кабінет керуватиме, доки Мілош Земан не призначить усіх міністрів, яких запропонує Фіала.

Це має статися за кілька тижнів. Президент заявив, що хотів би поговорити з усіма особисто. Він має конкретні застереження щодо кандидата у міністри закордонних справ. 

Читайте більше: Подвійний удар по Земану: які наслідки для України матиме зміна влади у Чехії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.