Уряд Бельгії досяг угоди про закриття атомних електростанцій в 2025 році

Четвер, 23 грудня 2021, 13:44

Уряд Бельгії досяг угоди про закриття існуючих атомних електростанцій в 2025 році, при цьому інвестиції в майбутні технології ядерної енергетики буде збережено.

Про домовленість у четвер повідомили суспільні мовники країни, пише "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

Семипартійна коаліція тижнями сперечалася через цю тему. 

Читайте також
Нідерланди планують побудувати дві атомні електростанції

Зелені наполягали на дотриманні закону 2003 року про вихід з ядерної енергетики, а франкомовні ліберали виступали за те, щоб два найновіших реактори залишалися працювати.

Дві атомні електростанції Бельгії, загалом із сімома реакторами, управляються французьким підприємством Engie.

Після нічних переговорів основна група міністрів досягла компромісу, згідно з яким остання існуюча атомна електростанція буде закрита в 2025 році.

Проте Бельгія інвестує 100 мільйонів євро у дослідження майбутньої ядерної енергетики, з наголосом на менші модульні реактори.

Бельгії все ще потрібно визначити, як компенсувати дефіцит енергії, з можливістю використання газових установок. Рішення про це може бути прийнято лише до березня.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Настав час змінити політику Берліна щодо РФ: звернення німецьких експертів до уряду

Якщо Берлін обмежуватиметься символічними реакціями на ревізіоністські авантюри РФ – це лише спокушатиме Кремль на нові неприйнятні кроки...

Найгірший з принців: як син Єлизавети II підставив британську монархію

У британській королівській родині стався ще один скандал. Проте тепер Букінгемському палацу довелося піти на безпрецедентні заходи.

Похмілля для прем'єра: як порушення карантину може коштувати посади Борису Джонсону

Через скандали навколо порушення карантину Борис Джонсон наразі ближчий до відставки, аніж будь-коли з моменту свого призначення на прем'єрську посаду.