Вибори президента Європарламенту: визначилися 4 кандидати

Вівторок, 18 січня 2022, 08:29

На посаду президента Європейського парламенту на другу половину терміну 2019-2024 років балотуються чотири кандидати.

Про це йдеться у заяві на сайті інституції, повідомляє "Європейська правда".

Роберта Метсола (Європейська народна партія, Мальта), Аліса Кунке (Зелені, Швеція), Косма Злотовські (Європейські консерватори та реформісти, Польща) та Сіра Рего (Ліві, Іспанія) зроблять короткі презентації у вівторок о 10:00 по Києву перед першим туром голосування, який відбудеться з 10:30 до 11:15, а результат буде оголошено о 12:00.

Кандидатури висуваються політичною групою або групою депутатів Європарламенту, які досягли так званого нижнього порогу, тобто 1/20 депутатів Європарламенту або 36 із 705 членів. Кандидати можуть бути запропоновані або відкликані до кожного туру голосування.

Щоб бути обраними, їм необхідно набрати абсолютну більшість дійсних голосів, поданих таємним голосуванням, тобто 50% плюс один. У зв'язку з пандемією голосування відбуватиметься дистанційно.

Якщо після трьох турів жоден кандидат не переможе, два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів у третьому турі, переходять до четвертого та останнього голосування, в якому обирається кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів.

Результати можливого другого туру голосування будуть оголошені на пленарному засіданні о 14.00; о 16:30, якщо буде третій тур, і о 19.30, якщо буде потрібний четвертий.

За даними Politico, найбільші шанси на обрання має перший віцепрезидент Роберта Метсола, яка тимчасово керує парламентом після раптової смерті Давіда Сассолі.

42-річну Метсолу підтримують правоцентристи та консерватори, а також багато центристів. Крім того, соціалісти також можуть за неї проголосувати після того, як їм пообіцяли низку помітних посад в обмін на підтримку.

Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: