Словаччина видворяє 3 дипломатів РФ, за підозрою у шпигунстві арештовані силовики

Понеділок, 14 березня 2022, 18:26

Міністерство закордонних справ Словаччини висилає трьох російських дипломатів, які мають залишити країну протягом 72 годин.

Про це пише Aktuality, повідомляє "Європейська правда".

"Грунтуючись на оцінці словацьких спецслужб, Словацька Республіка сьогодні ухвалила рішення про видворення трьох співробітників посольства Російської Федерації за порушення Віденської конвенції про дипломатичні зносини", - заявили у словацькому МЗС.

За даними видання Dennik N, висилка російських дипломатів тісно пов'язана із розслідуванням Національної кримінальної агенції (NAKA).

Співробітники відомства затримали полковника Міністерства оборони Словаччини, співробітника Словацької інформаційної служби (аналог СБУ в Україні) та людину, пов'язану із сайтом розвідувального управління.

За даними слідства, співробітник посольства Росії підкупив словацьких службовців. Мінімум один із затриманих вже зізнався у скоєнні злочину.

Словацькі ЗМІ зазначають, що сьогоднішні події не мають аналогів в історії країни.

Нагадаємо, уряд Словаччини схвалив рішення розмістити в країні понад 2000 військовослужбовців НАТО в рамках ініціативи посилення обороноздатності східного флангу Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.