Ізраїль заборонив Україні купувати шпигунську програму Pegasus, яка спричинила скандали в ЄС

Середа, 23 березня 2022, 16:36

Ізраїль заборонив Україні купувати шпигунське програмне забезпечення Pegasus від NSO Group, побоюючись, що російські офіційні особи будуть незадоволені продажем.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у спільному розслідуванні видань Guardian та Washington Post.

За даними журналістів, принаймні з 2019 року українські офіційні особи намагалися переконати Ізраїль видати ліцензію на шпигунське програмне забезпечення для використання в Україні.

Але ці зусилля були відкинуті, і NSO Group, діяльність якої регулюється Міністерством оборони Ізраїлю, так і не отримала дозволу на продаж або просування шпигунського ПЗ в Україну.

Один із високопосадовців української розвідки заявив, що рішення Ізраїлю викликало в українських чиновників "замішання". Чиновник сказав, що не має повної інформації щодо того, чому Україні було відмовлено у доступі, але додав, що, на його думку, уряд США підтримує зусилля України.

Джерела, близькі до цього питання, заявили, що рішення Ізраїлю відображає небажання конфліктувати з Росією, яка має тісні стосунки з Ізраїлем у сфері розвідки. Джерела повідомили, що Ізраїль побоюється, що надання Україні можливості прослуховувати російські номери мобільних телефонів через Pegasus розглядатиметься як акт агресії проти російських спецслужб.

Програмне забезпечення Pegasus ізраїльської NSO Group вважається однією з найкращих шпигунських програм для смартфонів. Стеження може вестися у реальному часі та обходити шифрування месенджерів.

Програма копіює відправлені й отримані на телефон повідомлення, збирає фотографії та записує дзвінки.

Крім того, Pegasus отримує доступ до мікрофона і відеокамери, що дозволяє підслуховувати та підглядати за власниками пристроїв. За допомогою програми можна також відстежувати місцеперебування телефонів.

Компанія NSO Group заявляє, що продає програму виключно урядовим відомствам та для боротьби з тероризмом і злочинністю.

Але у 2021 році у Європі спалахнув скандал, коли стало відомо, що у багатьох країнах програма використовувалася для прослухування політиків, високопоставлених чиновників, активістів та навіть юристів і прокурорів

Деталі про скандал навколо Pegasus можна почитати у статті "Почути опозицію: які наслідки для влади Польщі матиме скандал із нелегальним стеженням".

Читайте також: Орбан почує всіх: чим особливий шпигунський скандал Pegasus і до чого тут Угорщина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: