Росію готуються виключити з Венеційської комісії

Середа, 9 березня 2022, 12:03

Члени Бюро Венеційської комісії, дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, ініціювали припинення права Росії на представництво у комісії.

Про це повідомив член Венеційської комісії, заступник голови Конституційного суду України Сергій Головатий, йдеться у повідомленні пресслужби КСУ в Telegram.

8 березня члени Бюро погодили рішення, щоб президентка "Венеційки" Клер Базі-Малорі звернулася до Комітету міністрів Ради Європи з питанням про припинення права Росії на представництво у Венеційській комісії.

Росію виключили з Ради держав Балтійського моря

Очікується, що Комітет міністрів ухвалить своє рішення з цього питання 10 березня.

Через війну РФ проти України Рада Європи зупинила членство РФ у двох органах - у Комітеті міністрів Ради Європи та у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Росія юридично лишається членом Ради Європи і учасницею відповідних конвенцій, що зберігає зобов’язання РФ, у тому числі за Європейською конвенцією з прав людини. Це означає також зобов’язання РФ виконувати рішення ЄСПЛ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.