Сейм Литви заборонив георгіївську стрічку та інші символи війни РФ проти України

Вівторок, 19 квітня 2022, 15:09

Сейм Литви підтримав заборону публічної демонстрації георгіївської стрічки та інших символів війни РФ проти України.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.

У вівторок Сейм ухвалив відповідні поправки до законів про адміністративні правопорушення та про збори.

За це проголосували 124 члени Сейму, проти був один, два парламентарі утрималися.

Зміни набудуть чинності після підписання президентом Гітанасом Науседою.

"Зміни цього закону не просто потрібні, вони необхідні для нашої національної безпеки, якщо ми хочемо уникнути такої долі, як Україна, і превентивно діяти з російською пропагандою. Вона не спить і шукає різні шляхи, щоб зіштовхувати людей, змінювати мислення, реальність. Як ми бачимо, вона має місце і реальність вже змінена у головах громадян Росії", - сказала одна з ініціаторів поправок, член Фракції свободи Іоніка Ошмянскене.

Відповідно до прийнятих поправок, у Литві заборонено використання "символів тоталітарних або авторитарних режимів, які ці режими використовували або використовують для пропагування здійсненої або здійснюваної ними агресії, скоєних або вчинених злочинів проти людяності та воєнних злочинів".

Також конкретно вказується, що таким символом "в усіх випадках вважається двоколірна (чорно-жовтогаряча) георгіївська стрічка". Заборона торкнеться і символів, які нині використовуються у війні Росії з Україною - букв Z, V та інших.

Передбачено, що за демонстрування такої символіки накладатиметься штраф у розмірі 300-700 євро, а для юридичних осіб він доходитиме до 1,2 тис. євро. Повторні порушення спричиняють штраф у розмірі 500-900 євро для фізичних осіб або 800-1,5 тис. євро - для юридичних осіб.

Наразі закон про збори забороняє демонстрування прапорів, гербів, військової форми нацистської Німеччини, СРСР чи Литовської РСР, символів нацистських чи комуністичних організацій, виконання гімнів нацистської Німеччини, СРСР чи Литовської РСР.

Раніше парламент Молдови ухвалив заборону використання літер Z та V у контексті, що натякає на російську агресію, а також законодавчу заборону "георгіївської стрічки", окрім використання на орденах та з навчальною, науковою метою тощо. У іншому разі це тягнутиме значний штраф.

Утім, заборона юридично ще не набула чинності – закон має підписати президентка та він має бути опублікований у офіційному виданні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: