Лідер правлячої партії Польщі закликав Орбана не "закривати очі" на злочини військових РФ

П'ятниця, 8 квітня 2022, 19:10

Віцепрем’єр і лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" розкритикував прем’єра Угорщини Віктора Орбана за те, що він не поспішає засуджувати Росію за масові вбивства цивільного населення у Бучі. 

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Politico.

"Моя оцінка однозначно негативна - маю визнати, що це дуже сумно. Якщо Орбан каже, що не може бачити, що сталося у Бучі, йому варто звернутись до офтальмолога", - сказав Качинський. 

На своїй великій пресконференції після четвертої поспіль перемоги на виборах Вітор Орбан сказав, що у розмові закликав президента РФ до негайного перемир’я, але утримався від того, щоб відкрито засудити розправу з цивільними мешканцями у Бучі, сказавши, що оскільки нині "епоха масових маніпуляцій", то спершу має відбутись розслідування.

Ремарка Качинського - чергове свідчення напруги між Польщею та Угорщиною, донедавна союзників у суперечках з Брюсселем, на тлі війни в Україні. Польща була серед найактивніших лобістів енергетичного ембарго щодо РФ, тоді як Угорщина - найбільших противників. Так само радикально різниться позиція Польщі та інших країн Вишеградської четвірки щодо підтримки України, порівняно з лінією Будапешта.   

Орбан на своїй пресконференції сказав, що союзництво Угорщини з Польщею потрібно зміцнювати, тому що "окремо у цьому штормі їм не можна залишатися". 

Проте Качинський заявив, що зараз позиція Будапешта щодо України і лояльність до Путіна може вплинути на союзництво Польщі й Угорщини. 

"Ми не зможемо продовжувати співпрацювати так, як раніше, якщо це продовжиться", - підкреслив він. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.