Клімкін пояснив, чому Байден тягнув з ленд-лізом до 9 травня

П'ятниця, 13 травня 2022, 17:43

Ексглава МЗС України Павло Клімкін пояснив символізмом і тролінгом рішення президента США Джо Байдена схвалити ленд-ліз для України 9 травня.

Про це він розповів в інтерв’ю "Європейській правді".

Клімкін відзначив, що хоча Конгрес США проголосував за закон про ленд-ліз ще у квітні, Джо Байден не став одразу його підписувати.

"А не підписував він тому, що і без ленд-лізу міг надавати допомогу Україні. Зміна процедури не була для нього критичною. Тому він дочекався 9 травня і підписав його. Це символіка. Звичайно, це тролінг щодо Росії", - вважає Павло Клімкін.

Він підкреслив, що ленд-ліз сам по собі не відкриває постачання в Україну нової зброї. Натомість він дає Байдену повноваження ухвалити таке рішення, коли він вважатиме за необхідне, і розпочати постачання майже будь-якої зброї, крім зброї масового знищення.

"Байден може вирішити, яку саме зброю надавати, скільки одиниць і як саме передати її Україні. Останнє – дуже важливий елемент ленд-лізу. Байден може також домовлятися з союзниками і проводити обмін зброєю", - додав Клімкін.

Дивіться інтерв’ю повністю: Клімкін: чому Байден не підписував ленд-ліз, що зміниться на фронті, як вступити до ЄС за 10 років
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.