Швеція відправляє дипломатів до Туреччини для переговорів щодо заявки на вступ до НАТО

Понеділок, 16 травня 2022, 14:56

Команда шведських дипломатів відправиться до Туреччини для переговорів щодо заперечень Анкари щодо вступу Швеції в НАТО.

Про це заявив міністр оборони Швеції Петер Гултквіст, пише "Європейська правда" із посиланням на DW.

У розмові з журналістами перед офіційним голосуванням парламенту Швеції за подачу заявки на членство, Гултквіст сказав, що дипломати проведуть "обговорення та діалог", щоб побачити, "про що насправді йдеться".

Розширення НАТО вимагає схвалення всіх 30 членів альянсу та їхніх парламентів.

Міністр сказав, що депутати проведуть у понеділок парламентські дебати щодо вступу в НАТО, що розглядається як формальність, оскільки більшість підтримує цей крок. Уряд планує офіційно подати заявку пізніше цього дня.

Раніше генсек НАТО заявив, що зауваження Туреччини, яка обіцяла заблокувати вступ цих двох держав до Альянсу, будуть вирішені.

Читайте також - А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?