Шотландія хоче у НАТО, якщо стане незалежною

Вівторок, 17 травня 2022, 14:42

Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен заявила, що інтеграція до НАТО стане важливим питанням після здобуття незалежності.

Про це повідомляє The Independent, передає Європейська правда.

Стерджен під час виступу у Вашингтоні сказала, що війна в Україні зміцнила її віру в те, що незалежна Шотландія повинна приєднатися до НАТО попри її опір ядерній зброї та бажання відмовитися від британських засобів стримування Trident.

Також голова шотландського уряду та лідерка Шотландської національної партії заявила, що вступ до НАТО "стане наріжним каменем" політики безпеки незалежної Шотландії.

Проте не всі політичні сили згодні з цим рішенням. Один із лідерів партії "Зелених" Патрік Харві заявив, що його політична сила проти членства.

Стерджен наголошує, що новий референдум про незалежність Шотландії може відбутися наприкінці 2023 року. Проте згоди центральної влади Великої Британії на його проведення ще немає. Останній такий референдум відбувся у 2014 році, коли 55% людей, які прийшли на дільниці, не захотіли відокремлюватися від Великої Британії.

Як повідомлялося, глава МЗС Швеції підписала заявку на вступ до НАТО. Напередодні уряд Швеції офіційно ухвалив рішення про те, що країна після близько 200 років нейтралітету подасть заявку на членство в НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.