Канцлер Австрії виступив проти відмови від нейтралітету

Вівторок, 17 травня 2022, 17:34

Після того як Швеція та Фінляндія оголосили про рішення подати заявки на членство в НАТО, канцлер Австрії Карл Негаммер став на захист нейтральної позиції своєї країни.

Про це він сказав на зустрічі зі своїм чеським колегою Петром Фіалою, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал News.at.

"Австрія була нейтральною, є нейтральною і залишиться нейтральною", – повторив канцлер заяву, яку він зробив одразу після початку війни в Україні.

"Це питання не виникає для Австрії, у нас інша історія, ніж у Швеції та Фінляндії", – додав він.

Негаммер підкреслив, що Австрія може виявити повну солідарність з Україною в рамках ЄС і навіть уможливити поставки зброї Україні, конструктивно утримавшись.

У випадку зі Швецією та Фінляндією справа йде по-іншому, оскільки країни мають спільний кордон з Росією, зазначив він.

"Тому я також розумію, що вони хочуть приєднатися до оборонного альянсу, їх це стосується безпосередньо, але для Австрії про це не може бути й мови", – уточнив Негаммер.

Як повідомлялося, міністерка оборони Австрії Клаудія Таннер підтримує обговорення у парламенті політики нейтралітету країни після того, як Швеція та Фінляндія оголосили про свою заявку на членство в НАТО.

За її словами, "нейтралітет – у серці австрійців". Проте вона додала, що нейтралітет необхідно обговорювати як у суспільстві, так і в парламенті, особливо з огляду на напад Росії на Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.