Німецький політик прирівняв дії РФ в Україні до злочинів есесівців і вермахту

Середа, 18 травня 2022, 12:44

Речник німецьких "Зелених" у Бундестазі Юрген Тріттін, який відповідає за міжнародні відносини, заявив про схожість російського вторгнення в Україну з діями нацистів під час нападу на Радянський союз.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Spiegel.

За словами Тріттіна, світ зараз переживає повернення імперської завойовницької війни.

"І в багатьох місцях це схоже на війну СС та вермахту на знищення проти Радянського Союзу", – сказав Тріттін, зазначивши, що війна відбувається між країнами, які стали жертвами покоління його батька.

Тріттін також розповів про свого батька, який був оберштурмфюрером СС в Росії під час Другої світової війни. "Звичайно, сьогодні це мене дуже хвилює", – сказав він.

Клаус Тріттін перебував у радянському полоні до початку 1950-х років. "Мій батько був не просто військовополоненим, а засудженим злочинцем, бо був членом СС", – сказав Юрген Тріттін. Пізніше він розповів сину про свої дії, зокрема про те, як він вбивав людей: "Він сказав нам, що там відбувалися неймовірні злочини. Від матері я знаю, що він виступав як свідок проти інших злочинців".

За словами політика, після війни його батько жодного разу не сказав поганого слова про Радянський союз. Він також говорив російською. Батько сказав йому, що такі злочини ніколи не повинні повторюватися. Він відвіз дітей у Берген-Бельзен, "де загинули 45 000 радянських військовополонених", розповів Тріттін. "Це керувало мною політично протягом усього життя", – додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.