Нідерланди приєдналися до країн, які пропонують військовий захист Швеції та Фінляндії

Середа, 18 травня 2022, 14:56

Швеція та Фінляндія можуть розраховувати на військовий захист Нідерландів та інших європейських країн у період подання заявки на членство в НАТО.

Про це заявила Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

"Оскільки Швеція та Фінляндія є членами ЄС, європейські гарантії безпеки діють у будь-якому разі. Ми вже багато з ними працюємо", - сказав Оллонгрен.

Міністр вважає, що Нідерланди можуть "певно зробити свій внесок" у забезпечення безпеки обох скандинавських країн, поки вони чекають на рішення членів НАТО.

"Можливостей більш ніж достатньо. Нам просто потрібно разом подивитися, що краще і де ми можемо зробити більше", - додала вона.

Швеція та Фінляндія офіційно подали заявку на членство в НАТО, але обидві стурбовані своєю безпекою в період, коли вони стануть повноправними членами Альянсу, особливо після погроз з боку Росії.

Вони отримали гарантії безпеки від США, Великої Британії та кількох європейських країн, а Нідерланди зі свого боку заявили, що можуть запропонувати військово-морську допомогу.

Про те, як змінить приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО безпекову ситуацію у Європі, які труднощі можливі у цьому процесі та що це змінює для України - у статті Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.