Італія очолить нову бойову групу НАТО в Болгарії

Середа, 18 травня 2022, 18:11

Італія візьме на себе керівництво новим бойовим підрозділом НАТО, який створюється у Болгарії для зміцнення оборони альянсу на східному фланзі.

Про це заявив болгарський уряд, пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Італія може розмістити у Болгарії до 800 військовослужбовців та військову техніку, а Софія, яка спочатку планувала очолити підрозділ, обмежить чисельність болгарських військовослужбовців до 140 осіб.

Уряд Болгарії також дозволив участь 40 військовослужбовців з Албанії. США та Великобританія вже домовилися надати по одній роті до складу болгарської бойової групи. Рота зазвичай налічує від 150 до 200 солдатів.

НАТО раніше посилило свій східний фланг до 40 000 військовослужбовців, дислокованих від Балтійського до Чорного морів, і в березні погодилося розмістити нові бойові підрозділи у Болгарії, Румунії, Угорщині та Словаччині.

Раніше п'ять країн - США, Туреччина, Хорватія, Чорногорія та Італія - ​​заявили про намір делегувати військові підрозділи для формування нової бойової групи НАТО в Угорщині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Важкі компроміси для членства в ЄС: що відбувається на Балканах і до чого тут РФ

Уряд Північної Македонії погодився на поступки, щоб розблокувати шлях до ЄС. Це рішення викликало протести, організаторами яких стали проросійські сили.

Рішення на користь РФ: чому інвестиції у видобуток газу вважатимуть "зеленими"

Європейський парламент за підтримки українського міністра прийняв досить суперечливе рішення – визнати інвестиції у викопний газ дружніми до довкілля.

Кандидатські "бонуси": що дає Україні наближення до членства у ЄС

Україна як кандидат у члени ЄС перші кілька років отримуватиме сотні мільйонів євро на рік. Але одночасно – й уважний контроль над використанням цих грошей.