Британія підписала з Руандою скандальну угоду про переселення мігрантів

П'ятниця, 20 травня 2022, 00:05

Велика Британія відправлятиме до Руанди шукачів притулку, які нелегально прибувають у країну.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC, про підписання цієї угоди 19 травня заявили в уряді Руанди.

"Велика Британія повідомила першу групу з близько 50 осіб, що вони будуть переміщені, і ми очікуємо на їх прибуття,  ймовірно, протягом наступних кількох тижнів ",- заявили в уряді африканської країни.

Там уточнюють, що мігранти за бажанням зможуть "поселитися в Руанді для постійного проживання". 

За це Лондон сплатить Руанді 120 мільйонів фунтів стерлінгів (144 мільйони євро). Завдяки цій угоді у Британії сподіваються запобігти таємним перетинанням Ла-Маншу, кількість яких продовжує зростати.

Угода, яка дозволяє Великій Британії відправляти мігрантів і шукачів притулку, які нелегально прибули до країни,  до Руанди, викликала серйозну критику з боку правозахисних груп, діячів опозиції в обох країнах і навіть ООН. 

Очікуються, що ця угода буде оскаржена у судах Великої Британії. Попри те, що за словами прем’єра Бориса Джонсона, Руанда є "одною з найбезпечніших країн у світі ", правозахисники звинувачують владу цієї країни в придушенні інакомислення та жорстких методах утримання влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...