Парламент Чехії дозволив продовжити надзвичайний стан через біженців з України до 30 червня

П'ятниця, 20 травня 2022, 14:56

Парламент Чехії дозволив уряду продовжити до кінця червня надзвичайний стан, оголошений у зв’язку з хвилею біженців з України після російського вторгнення.

Про це пише "Європейська правда" з посилання на Ceske Noviny.

Голосуванню передували майже шестигодинні дебати євродепутатів, опозиційні депутати не підтримали запит Кабміну.

Уряд ще не ухвалив рішення щодо продовження надзвичайного стану. З урахуванням нового продовження він триватиме 119 днів.

До липня уряд хоче застосувати такі зміни до законів, щоб впоратися з міграційною кризою, щоб не було необхідності вводити надзвичайний стан.

Прем’єр Петр Фіала заявив, що продовження надзвичайного стану необхідно для подолання безпрецедентної кризи біженців, спричиненої вторгненням Росії в Україну.

За його словами, надзвичайний стан більше не торкнеться громадян Чехії. Він повторив, що уряд востаннє звертався до Палати депутатів з цього приводу.

Нагадаємо, чеський уряд презентував зміни до закону про проживання у Чехії біженців з України.

Зокрема, поправки забороняють надавати тимчасовий захист громадянам Європейського Союзу. Ця норма стосується українських ромів, значна частина яких мають угорське громадянство, які прибули у Чехію через вищі соціальні виплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?