Німеччина хоче прискорити визнання профкваліфікації українців

Субота, 21 травня 2022, 12:40

Міністр освіти Німеччини Беттіна Штарк-Ватцінґер закликала федеральні землі швидко та без бюрократії визнавати професійні кваліфікації українців, аби прискорити їхню інтеграцію. 

Про це йдеться в публікації DW, пише "Європейська правда".

За її словами, держава має активно підтримувати бажання українських біженців працювати, а для визнання профкваліфікацій необхідна велика стандартизація та уніфікація у землях. 

Крім того, розглядається варіант отримання посткваліфікації вже після влаштування на роботу, сказала вона в інтерв'ю газеті німецькій газеті Augsburger Allgemeine.

Міністр зауважила, що для роботи важливі мовні навики. Влада Німеччини підтримує безкоштовні онлайн-курси в освітніх центрах для дорослих, наголосила вона.

Крім того, за її словами, Німеччина зміцнює співпрацю з міністерством освіти та науки України, щоби дати можливість українським дітям отримати атестат про закінчення школи, який визнається в Україні.

Станом на початок травня до німецьких шкіл зараховані понад 90 тисяч українських дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?