У Північній Ірландії відбувся масштабний ірландський "мовний протест"

ФОТО
Субота, 21 травня 2022, 20:10

У Белфасті, що є столицею британської Північної Ірландії, відбулася масштабна демонстрація етнічних ірландців.

Як повідомляє "Європейська правда", його організатори вимагали збільшити роль та представленість ірландської (гельської) мови в офіційному та публічному спілкуванні у регіоні.

Організатори протесту, спільнота An Dream Dearg ("Червона мрія") оцінила кількість демонстрантів у 17 тисяч та назвали цей мітинг "найбільшим за покоління". Місцева газета Belfast Telegraph не наводить точних оцінок, але погоджується, що йшлося про тисячі людей.

Його учасники, що усі були одягнені у червоний одяг, представляли не лише місто Белфаст, а приїхали з різних частин Ірландського острова.

Два роки тому, у якості частини домовленості місцевих політиків з Лондоном, була підписана угода, що передбачала розвиток ірландської мови, спадщини та культури, але відтоді на її виконання не ухвалили жодного законодавчого акту.

"Більше затримок бути не може, ірландська мовна спільнота просто хоче, щоб до неї ставилися рівноправно та з повагою, і їй більше не можна відмовляти", - заявив один з учасників протесту, представник місцевої лівоцентристської партії SDLP Пол Доерті.

Як повідомлялося, Північна Ірландія останнім часом стала причиною напруження між Лондоном і Брюсселем: Британія знову вимагає перегляду "ірландської" частини угоди про Brexit.

Читайте також: Шанс на вихід з Британії: що буде з Північною Ірландією після перемоги націоналістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.