Прем'єр Албанії підтримав ідею Макрона про нову спільноту для країн, що не входять до ЄС

Понеділок, 23 травня 2022, 15:46

Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама повністю підтримав пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона про створення нової "європейської спільноти".

Про це він сказав на пресконференції з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Рама та Мішель наголосили, що нова ініціатива не має на меті створювати додаткові бар’єри для інтеграції країн Західних Балкан до Європейського Союзу. Навпаки, вона має на меті забезпечити "негайну політичну інтеграцію" з усіма країнами-членами ЄС, заявив Рама.

Албанії не вдалося досягти помітного прогресу на шляху до ЄС з 2014 року, коли країна отримала статус кандидата в ЄС незабаром після приходу до влади Рами.

Мішель стверджував, що процес вступу Західних Балкан до ЄС слід просувати, а переговори щодо Албанії та Північної Македонії мають початися якомога швидше. Він оголосив про своє рішення запросити всіх лідерів країн Західних Балкан на червневий саміт європейських лідерів, коли очікується, що вони ухвалять рішення про кроки регіону на шляху до союзу.

Рама додав, що обговорював ідею Макрона з Мішелем та низкою інших європейських лідерів.

"Я довго обговорював це не тільки з головою Європейської ради, але й з президентом Франції, попереднім і новим канцлером Німеччини – ідея полягає в тому, що ЄС повинен подолати цей етап, на якому всі наші відносини – як Албанії, так і Західних Балкан – проходять лише через процес європейської інтеграції, розділи чи кластери тощо, і ми вживаємо подальших кроків, щоб наблизити їх з політичної точки зору…шляхом негайного впровадження політичної інтеграції", – сказав він.

Рама пояснив, що така політична інтеграція передбачала б участь лідерів Західних Балкан у зустрічах з європейськими лідерами та участь у розробці рішень з питань безпеки та кризи.

Нагадаємо, Макрон 9 травня анонсував створення нового формату співпраці європейських держав, який був би відкритим у тому числі для України та Британії.

Ця ініціатива викликала гостру реакцію Києва – в ній побачили спробу знайти заміну для статусу кандидата у члени ЄС.

Читайте також: Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: