Прем’єр Нідерландів прогнозує домовленість ЄС про нафтове ембарго вже цього тижня

Вівторок, 24 травня 2022, 10:53

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вірить у домовленість ЄС про нафтове ембарго проти РФ вже цього тижня.

Як повідомляє Reuters, про це він заявив на брифінгу разом з ірландським колегою Міхалом Мартіном, пише "Європейська правда".

Рютте заявив, що вірить у те, що протягом тижня ЄС зможе досягнути консенсусу щодо шостого пакету санкцій проти Росії, до якого входить поступова відмова від російської нафти.

На Заході розглядають нафтові санкції проти РФ через граничні ціни - глава Мінекономіки ФРН

"Як споживачі значних обсягів російської нафти і газу, ми фактично фінансуємо жахливу війну Путіна. Ми повинні припинити це якнайшвидше.… Ми обоє робимо усе можливе, щоб фіналізувати шостий пакет. Юридично для цього потрібна одностайність, і я вважаю, що ми зможемо цього досягти", - зазначив Рютте.  

Як відомо, головною причиною затримки шостого пакета стала позиція Будапешта, де категорично не хочуть відмовлятися від російської нафти навіть з більшим відтермінуванням, ніж для інших членів ЄС. Серед останнього, в Угорщині заявили, що готові підтримати нафтове ембарго проти РФ, якщо воно стосуватиметься тільки морської нафти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?