Глава МЗС Німеччини закликала не піддаватися "втомі від війни"

Середа, 25 травня 2022, 14:22

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала західні країни не піддаватися втомі від війни.

Про це вона заявила після зустрічі Ради держав Балтійського моря (CBSS), пише "Європейська правда" з посиланням на Spiegel.

"Ми досягли моменту втоми. Але санкції проти Росії та допомога Україні мають бути збережені. Зростаючий скептицизм також пов'язаний з тим, що агресивна війна Росії веде до підвищення цін на енергоносії та продовольство. Але саме таку тактику використовує президент Росії Владімір Путін. Ось чому так важливо продовжувати підтримувати Україну", – сказала Бербок.

Вона також висловила впевненість, що Швеція та Фінляндія незабаром можуть бути прийняті до НАТО, попри заперечення Анкари.

За словами Бербок, Швеція та Фінляндія вже давно є частиною військового союзу, але не є його офіційними членами.

Нагадаємо,17 травня Росія заявила про вихід із Ради держав Балтійського моря, хоча її відсторонили від участі у діяльності ради ще на початку березня через вторгнення в Україну.

Росію також не запросили на міністерську сесію, що проходить 25 травня в Норвегії.

Цього року CBSS  святкує 30-річчя. Наразі до неї входять Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція та Європейський Союз. Також статус спостерігача тут має Україна.

Після анексії Криму у 2014 році щорічні засідання CBSS на рівні міністрів закордонних справ не проводилися. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.