Кулеба вперше поговорив з новою главою МЗС Франції - про санкції і статус кандидата для України

Четвер, 26 травня 2022, 10:57

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів першу телефонну розмову з новою французькою колегою Катрін Колонна.

Про це він повідомив у своєму Twitter, пише "Європейська правда".

"Ми погодилися з необхідністю посилення санкційного тиску на РФ, включно з нафтовим ембарго, та обговорили надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС", - розповів Кулеба.

МЗС Франції: ініціатива Макрона не є замінником вступу України в ЄС

Він додав, що очікує першого візиту Катрін Колонна в Україну. 

Нагадаємо, минулого тижня у Франції змінився уряд. Катрін Колонна, яка замінила на посаді Жана-Іва Ле Дріана, стала другою жінкою на чолі МЗС Франції. До цього призначення вона була послом Франції у Британії, а також працювала речницею покійного президента Жака Ширака.

Цього тижня Катрін Колонна висловила впевненість, що ЄС зможе погодити шостий пакет санкцій проти РФ з нафтовим ембарго.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?