США підтримують зближення Косова з НАТО

П'ятниця, 27 травня 2022, 14:53

Сполучені Штати підтримують наміри Косова долучитися до програми НАТО "Партнерство заради миру".

Про це заявила постійна представниця США при НАТО Джуліан Сміт, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

"Сполучені Штати підтримують інтеграцію Косова в європейські та євроатлантичні організації та інституції. Ми вважаємо, що країни повинні мати право самі визначати, в яких союзах і об’єднаннях вони беруть участь", - зазначила Сміт.

Вона, проте, нагадала, що рішення про приєднання Косова до програми "Партнерство заради миру" має ухвалюватись усіма членами Альянсу.

"Усе, що відбувається в НАТО, відбувається завдяки консенсусу… де на це мають погодитись 30 держав. Тож якщо Косово вирішить приєднатись до "Партнерства заради миру", це рішення має бути ухвалене консенсусом", - підкреслила дипломат.

Сміт наголосила, що Сполучені Штати непокояться через мир і безпеку на Західних Балканах. "Тож США підтримують прагнення й зусилля Косова долучитися до "Партнерства заради миру", - підсумувала вона.

Програма "Партнерство заради миру" була створена НАТО у 1994 році для військової співпраці з державами, які не є його членами.

Нагадаємо, після вторгнення Росії в Україну парламент Косова схвалив резолюцію з проханням до уряду розпочати переговори про членство в НАТО.

У середині березня президент Косова Вйоса Османі попросила президента США Джо Байдена використати вплив Вашингтона в країнах-членах НАТО, щоб допомогти її країні приєднатися до Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.