ЄС планує закупівлю препаратів проти мавпячої віспи

П'ятниця, 27 травня 2022, 16:36

Європейський Союз працює над спільним механізмом закупівлі вакцин і ліків проти мавпячої віспи.

Як повідомляє "Європейська правда", про це речник Європейської комісії повідомив у коментарі Reuters.

Закупівля буде здійснюватися через Управління готовності й реагування на надзвичайні ситуації у сфері здоров’я (HERA), що входить до складу Єврокомісії.

ЄС планує придбати зокрема вакцину проти звичайної віспи Imvanex німецької компанії Bavarian Nordic та антивірусні препарати американської компанії SIGA Technologies.

У Bavarian Nordic підтвердили, що готові виконати замовлення HERA. Вакцина від віспи звичайної зможе забезпечити імунітет і проти мавпячої віспи.

За останніми даними, у світі підтвердили понад 200 випадків мавпячої віспи у близько 20 країнах, зокрема і в межах Європейського Союзу.

Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпячу віспу. А британські органи охорони здоров’я рекомендують 21-денний карантин для близьких контактів хворих.

Водночас Європейський центр з попередження і контролю захворювань вважає низьким ризик масштабного поширення мавпячої віспи серед населення загалом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.