У Латвії через мавпячу віспу хочуть скасувати проведення прайду у Ризі

П'ятниця, 27 травня 2022, 19:54

Ряд депутатів Сейму Латвії від опозиції внесли до парламентської президії офіційну пропозицію із закликом заборонити Ризький прайд.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.

Автори документа як підставу для заборони Riga Pride використали побоювання щодо поширення вірусу мавпячої віспи. Депутати стверджують, що він здебільшого вражає чоловіків, які вступали до гомосексуальних інтимних зв'язків.

У свою чергу омбудсмен Юріс Янсонс зазначив, що в документі виявлено заяви ворожого характеру, які сприяють нетерпимості та забобонам у суспільстві проти певної групи людей. Він закликає Сейм не приймати цієї дискримінаційної ініціативи і виступити проти розпалювання соціальної ненависті в суспільстві.

Представник об'єднання ЛГБТ та їхніх друзів Mozaīka Каспарс Залітіс відмовився коментувати пропозицію депутатів.

Відповідно до статті 150 Кримінального закону, за дію, яка спрямована на розпалювання ненависті або нетерпимості у зв'язку зі статтю, віком, інвалідністю або іншими ознаками людини, може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років або короткострокове позбавлення волі, або пробаційний нагляд, чи громадські роботи, чи штраф.

Як повідомлялося, Європейський Союз працює над спільним механізмом закупівлі вакцин і ліків проти мавпячої віспи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.